Coca-Cola Cup - finały wojewódzkie

Z dobrym skutkiem startowali w finale rozgrywek Coca-Cola Cup 2009 na Śląsku gimnazjaliści z bielskiej "siódemki".

10-06-2009 13:36

Po pokonaniu dwóch szczebli eliminacyjnych w Bielsku-Białej reprezentanci Gimnazjum nr 7 biorą udział w turnieju finałowym, w Chorzowie. W zawodach uczestniczyli 18 najlepszych zespołów z całego regionu. Skład bielszczan w stu procentach opart jest na graczach BTS Rekord z rocznika 1994. W pierwszym ze spotkań eliminacyjnych podopieczni trenera Krzysztofa Skrzypa pokonali gimnazjalistów chorzowskiej "dziewiątki" 3:2. Wygrana jest o tyle cenniejsza, że skład rywala w całości stanowili piłkarze miejscowego Ruchu. W drugiej z gier eliminacyjnych bielszczanie zdecydowanie, 5:2 pokonali reprezentację Gimnazjum nr 5 z Myszkowa. W ćwierćfinale ekipa ze stolicy Podbeskidzia zmierzyła się z rówieśnikami z Zabrza (zawodnikami Gwarka). W tej grze lepsi okazali się zabrzanie, którzy wygrali spotkanie w stosunku 2:0.